סכום תקרת תביעה קטנה עד היום היה 17,800 ₪. מעתה ניתן לתבוע בתביעה קטנה עד 33,900 ₪. רבים הם התובעים או הנתבעים אשר חשים כי נעשה להם עוול גדול בתוצאה שהגיעו אליה בתביעה. ידוע לכל, כי בתביעות קטנות אין אפשרות להיות מיוצג ע”י עורך דין וכל אחד כפי כישרונו להציג את הדברים ולטעון באופן משכנע על מנת להשיג את מבוקשו.

אין ספק, כי ניתן להגדיל באופן משמעותי את הסיכוי לזכות בתביעה שמוגשת או לדחות את התביעה שהוגשה נגדך, בכך שתיעזר בעורך דין בכל השלבים. ניסוח כתב התביעה או כתב ההגנה ע”י עורך דין כמו גם הכנת התובע והנתבע למסכת הטיעונים בעל פה בבית המשפט, יכולים לחולל פלאים ולגרום באופן משמעותי להצגת הדברים בצורה נכונה, בהירה ומשפטית וכך להגדיל את הסיכויים בזכייה בתביעה או בדחייתה.

יש לזכור, כי ביהמ”ש לתביעות קטנות אינו כפוף לדיני ראיות וסדרי דין, יחד עם זאת השופט שדן בתיק אינו יכול לנתק עצמו מאספקטים משפטיים עליהם מבוססות טענות הצדדים. כמו כן, לימוד והכוונה כיצד לדבר ולטעון בביהמ”ש וכיצד להציג את הדברים, על מה לשים דגש ועל מה לא, כל אלה בהחלט יהיה בהם כדי להגדיל את הסיכויים בבית המשפט באופן משמעותי. סיכומו של דבר: חשוב וכדאי להשקיע עוד קצת בליווי עורך דין שינסח לך את כתב התביעה או ההגנה יחד עם ייעוץ כיצד לעמוד בבית משפט, והפירות לא יאחרו לבוא.